Domácí hospicová péče

Věnujte Den pro Charitu péči o umírající

Každý člověk si přeje odejít v kruhu svých nejbližších. Díky domácí hospicové péči mohou nevyléčitelně nemocní zůstávat se svojí rodinou až do konce.

Připojte se spolu s námi ke Světovému dni hospicové a paliativní péče a darujte příspěvek na péči o nevyléčitelně nemocné.

 

Mezi Chariťáky patří i lékaři, zdravotní sestřičky nebo psychologové,
kteří pomáhají nevyléčitelně nemocným pacientům a jejich rodinám.

Přidejte se symbolicky k nim a staňte se součástí hospicového týmu tím,
že věnujete svůj Den pro Charitu.

Jak se stát Chariťákem a pomáhat?

Den pro Charitu je projekt, do kterého můžete zapojit celou vaši firmu. Připravíme pro vás na míru dárcovskou výzvu. Zaměstnanci, kteří se do ní zapojí, věnují svou denní mzdu nebo její část Charitě. Finanční podporou se tak symbolicky stanou Chariťáky a zapojí se do pomoci Charity.

Proč podpořit hospicovou péči?

Péče o nevyléčitelně nemocné a umírající je v České republice stále velmi podceňována. Charita je jedním z významných poskytovatelů jak pobytových, tak mobilních služeb paliativní medicíny. Naše zkušené týmy lékařů, sester, psychologů, sociálních pracovníků i pastoračních asistentů umožňují rodinám pečovat o své blízké až do posledních okamžiků. Pomáhají pacientům odejít důstojně a doma.

„Pro rodiny jsme oporou a často i podmínkou toho, aby péči o svého nejbližšího zvládli doma s co nejmenšími obavami. Toto vědomí dělá z mé profese zdravotní sestry opravdové poslání."

Chariťačka Anna, zdravotní sestra v Domácím hospici sv. Lucie v Brně

hospic

Anna a její kolegové pečovali o Milana

Po oznámení lékařské prognózy si Milan přál zemřít doma. Jeho manželka Dana a syn Michal s velkými obavami očekávali následující týdny, kdy mu nebudou umět pomoci. Realita však byla jiná. Díky týmu Domácího hospice sv. Lucie, probíhaly dny v klidu a naprosté důvěře. Pomohla tomu empatie, laskavost a dobrota sester i lékařů, kteří k rodině pravidelně docházeli a doprovázeli až k bezbolestnému, klidnému a smířenému odchodu. Rodina se vyrovnává s jeho odchodem a i v této situaci čerpá energii ze zkušenosti, kterou jim přinesly služby hospice.

V roce 2020 pečovali Chariťáci o 1 448 pacientů, podobně jako o Milana. 

výzva

Jak se zapojit?

Chcete věnovat Den pro Charitu a její péči o umírající? Kontaktujte nás a my vám vytvoříme řešení na míru.

Jak můžete darovat:

K pomoci stačí minuta díky zabezpečené platební bráně Pays: 

Klikni a věnuj hodinu pracovního dne.

věnuj 200 Kč

Klikni a věnuj polovinu pracovního dne.

věnuj 800 Kč

Klikni a věnuj celý pracovní den.

věnuj 1 600 Kč

Klikni a věnuj celý pracovní týden.

věnuj 8 000 Kč

Při zadávání platby, prosím vyplňte svůj email, abychom mohli vaši platbu správně identifikovat a vystavit vám potvrzení o daru.