Jak pomáháte

Konkrétní příklady pomoci zapojených firem

Tivall CZ, s.r.o. 

Společnost Tivall CZ, s.r.o. se rozhodla podpořit činnost Diecézní charity Brno částkou 145.900,- Kč. Tento dar jsme využili na pomoc ukrajinským uprchlíkům. Diecézní charita Brno je od počátku válečného konfliktu na Ukrajině zapojena do aktivní pomoci. Kromě finanční sbírky na humanitární pomoc, která míří přímo do oblasti bojů, poskytuje v celé brněnské diecézi podporu při přijímání příchozích Ukrajinců. Odborná pomoc v oblasti administrativy, materiální pomoc nebo zprostředkování ubytování – tomu se věnují Charity spadající pod Diecézní charitu Brno. I díky této podpoře můžeme aktivně pomáhat.

tivall

 

Continental Automotive Czech Republic s.r.o. 

Do pomoci lidem zasaženým tornádem se zapojili i zaměstnanci společnosti Continental Automotive Czech Republic s.r.o. Ti v rámci Dne pro Charitu věnovali částku, kterou vedení společnosti zdvojnásobilo. Celkově tedy přispěli částkou 69.400,- Kč. Tento dar putoval do Mikulčic k rodině pana Josefa, jehož dům byl určený k demolici. „Dlouho jsme museli se stavbou nového domu otálet, čekali jsme na stavební povolení. Dali jsme se závazek, že do zimy musíme stihnout postavit základy,“ ubezpečuje se Josef, který sdílel domov s rodinou a svojí babičkou.

continental

Finanční dar pomůže rodině pana Josefa k výstavbě nového domu.

„Chtěli bychom postavit co nejdříve, hlavně kvůli babičce, která by si chtěla nový domov ještě užít.“ 

Josef, Mikulčice 

Děkujeme jménem pana Josefa všem zaměstnancům Continental Automotive Czech Republic s.r.o. za tento dar.

 

MONETA Money Bank, a.s.

Zaměstnanci Moneta Money Bank, a.s. pomohli obcím zasaženým tornádem částkou 114.420,- Kč. V rámci projektu společenské odpovědnosti firem napekli koláče, které mezi sebou prodali a výtěžek 57. 215 Kč ještě zdvojnásobili. Jejich štědrý příspěvek tak pomohl rodině pana Zdenka z Moravské Nové Vsi. Ten přišel kvůli živelné pohromě doslova o střechu nad hlavou. Pana Zdeňka čekají z důvodu poškození rozsáhle opravy. Kromě střechy je nutné položit nové podlahy a pořídit nábytek. Díky finančnímu daru od zaměstnanců z Moneta Money Bank se může rodina z Moravské Nové Vsi opět cítit jako doma.

moneta logo

Zapojte se do Dne pro Charitu a pomozte lidem mít nový domov

„Střechu už máme hotovou a pokračujeme v podkroví. Také jsme vyhodili nábytek a postupně rozebíráme sádrokartony. Furt něco. Ještěže byly letní prázdniny a o děti se nám starali rodiče. Za finanční pomoc jsme opravdu velmi vděční.“

Zdeněk, Moravská Nová Ves 

 

HARTMANN – RICO a.s

Zaměstnanci firmy HARTMANN – RICO a.s. pomáhají pečovat o seniory a nevyléčitelně nemocné službám Domácí zdravotní péče a Domácí hospicové péče, které působí v Jihomoravském kraji a části kraje Vysočina. Z výtěžku služby nakoupily zdravotnický materiál a léky pro své klienty a pacienty, kteří tak mohou zůstávat doma mezi svými blízkými.

 hartmann

Zapojte se do Dne pro Charitu a pomozte nevyléčitelně nemocným důstojně odejít.

„Pomáhám rodinám, aby o své blízké zvládli pečovat doma. Pacienti jsou doma spokojenější než v nemocnici a díky podpoře lidí, jako jsou ti z Hartmannu, pro ně máme dostatek kvalitního zdravotnického materiálu.“

Blanka, zdravotní sestra Domácí zdravotní péče

Zaměstnanci firmy HARTMANN – RICO a.s. odpracovali jako Chariťáci:

  • v roce 2021 v hodnotě 8 375 Kč
  •  v roce 2019 hodiny v hodnotě 38 147 Kč

 

Karel Kaňák s.r.o.

Zaměstnanci firmy Karel Kaňák s.r.o. pomáhají přímo na Hodonínsku prostřednictvím služeb Oblastní Charity Hodonín. Pomohli například pořídit hudební vybavení či knihy pro Nízkoprahový klub pro děti a mládež Pohoda nebo pořídit ochranné pracovní pomůcky pro Charitní pečovatelskou službu.

 

logo-vyseky-pruhledne-c5b389bf9ea1466e74c5df60ceba9484

 

Zapojte se do Dne pro Charitu a dejte mladým lidem šanci na lepší budoucnost.

„Pracuji s mladými lidmi 11 – 21 let, kteří jsou v ústraní zájmu rodiny a společnosti a většinu svého času tráví na ulici, kde je ohrožují drogy, kriminalita apod. Podporuji je při řešení krizových situací, které by sami nezvládli. Dávám jim tak šanci něco změnit a naději na lepší budoucnost, kterou ve svém okolí nenachází."

Jiří, Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Pohoda Hodonín

Zaměstnanci firmy Karel Kaňák s.r.o. odpracovali jako Chariťáci:

  • v roce 2021 hodiny v hodnotě 65 427
  • v roce 2020 hodiny v hodnotě 19 427 Kč
  • v roce 2019 hodiny v hodnotě 16 998 Kč
  • v roce 2018 hodiny v hodnotě 23 298 Kč

Váš dar do Dne pro Charitu putuje do služeb Diecézní charity Brno. Ta poskytuje 150 sociálních a zdravotních služeb na území Jihomoravského kraje a části kraje Vysočina.  

Kolac 02

Jak pomáháte

  • 60% výtěžku pomáhá lidem v nouzi přímo ve vaší lokalitě 
  • 10% výtěžku putuje do rozvojového fondu Diecézní charity Brno 
  • 30% výtěžku pokryje náklady na další činnost a projekty, na které se nám nedostávají peněžní prostředky. Je naší prioritou být tam, kde nás potřebují, ale bez Vaší pomoci to bude velmi těžké.
 
Nebyly nalezeny žádné položky.