Pomoc pro Ukrajinu

Věnujte svůj Den pro charitu na podporu humanitární činnosti Diecézní charity Brno na Ukrajině

POMOC PRO UKRAJINU 

Invaze ruských vojsk na Ukrajinu a vyhlášení válečného stavu dramaticky prohlubuje bezpečnostní i humanitární situaci v zemi. Ta se v důsledku vleklého ozbrojeného konfliktu na východě země potýká s dlouhodobou humanitární krizí. Již nyní je v zemi na 1,5 milionu vnitřně vysídlených lidí, jejich počet ale prudce narůstá. Další stovky tisíc lidí jsou či budou nuceny uprchnout a právě pro ty jre určena Vaše pomoc.

 Pomáháme lidem, kteří prchají před válkou do Brna a okolí.

V této nastalé situaci spolupracujeme s městem Brnem i s Jihomoravským krajem.

Pomoc aktivně poskytují především zaměstnanci Služeb pro cizince CELSUZ, kteří mají dlouholeté zkušenosti s asistencí cizincům při vyřizování dokumentům i poradenstvím v této oblasti. Jsou přítomni jak na Odboru azylové a migrační politiky v Brně (OAMP), tak v nově vzniklém Krajském asistenčním centru pomoci Ukrajině (KACPU) na Brněnském výstavišti. Na obou místech pomáhají především s tlumočením, orientací nebo poskytují informace o navazujících službách. 

ukrajina

 

Diecézní charita Brno pomáhá na Ukrajině více než 20 let. Podporujeme sociálně slabé rodiny, vzdělávání dětí a financujeme léčebné výlohy.

 

ukrajina 4

Humanitární činnost na Ukrajině

V roce 2000 jsme zahájili naši činnost podporou prvních dětských domovů rodinného typu na Zakarpatské Ukrajině. Nyní jsou tyto domovy díky podpoře státu soběstačné, a tak jsme naši pomoc rozšíli dál.

VÍCE O NAŠÍ ČINNOSTI NA UKRAJINĚ

 

 

Podpora humanitární činnosti Diecézní charity Brno

č. ú.: 123-5458370217/0100, VS:22

QR web Ukrajina DPCH

 

 DĚKUJEME